לראשונה בישראל תואר שני Executive בינ"ל במשפטים ( LL.M. )

 

שיתוף פעולה בין אוניברסיטת בר אילן ל - ICC ישראל

 

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן בשיתוף עם לשכת המסחר הבינלאומית (ICC ישראל) הודיעו שלשום על חתימת הסכם להכשרת עורכי דין פעילים בתחום המסחר הבין לאומי והכשרתם גם כבוררים בסיכסוכים בינלאומיים.

יו"ר ICC ישראל, האלוף (מיל.) אורן שחור, המנכ"ל ברוך מזור, חבר הנשיאות יעקב ארטל ודיקן הפקולטה למשפטים באונ. בר אילן הפרופ` אריה רייך, אירחו השבוע את מזכ"ל בית הדין הבינ"ל לבוררות של ICC, ג`ייסון פריי, שהגיע מפריס ע"מ לתאם את הסיכום המקצועי מול ICC העולמי.

 

פריי נפגש בישראל עם עם בכירי המשפטנים חברי ICC ישראל, בנהם יהודה טוניק, ד"ר צבי טמיר, שרגא שרק, גדעון פישר, רונן סטי, רונית אמיר-יניב, פרופ` יובל לוי, יחזקאל בייניש ואריאל מרלמן ע"מ לשמוע דיווח על תכני התכנית וכן דיווח על פעילות מוסד הבוררות בעולם בשנה האחרונה.

 

תכנית הלימוד מציעה קורסים בתחום המסחר הבינ"ל והבוררות העסקית אשר יתקיימו משך כשנה בארץ (ראו פרסום האוניברסיטה בנפרד), כאשר סמסטר הקיץ (בתקופת פגרת בית המשפט בארץ) יתקיים בפריס – מושבו של בית הדין – שם יקבלו הרצאות מבכירי ICC וכן יתארחו במוסדות ה-OECD שאל שורותיו ישראל עומדת להתקבל בקרוב.

 

אחת המטרות של הלימודים היא להכשיר "קאדר" של בוררים ישראליים שיוכלו לשמש בוררים בין לאומיים גם בישראל ולהקל על מערכת המשפט.זאת ועוד ,ההכשרה כוללת חומר עדכני רב במיגוון נושאי הסחר הבינ"ל. יצויין כי בנובמבר 2009 ביקר בארץ יו"ר בית הדין הבינ"ל של ICC, ג`ון ביצ`י - ובפגישה עם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית בייניש, שמע מפיה דברי עידוד לפעילות בישראל של מוסד הבוררות שבראשו הוא עומד.

 

THE STUDY PROGRAM

© ICC ISRAEL 2014