מתכוננים להתחדש בדלתות פנים לבית? סקרנו עבורכם את סוגי הדלתות השונים

דלת פנים כפולה בצבע לבן

בבחינת סוגים שונים של דלתות פנים, יש לקחת בחשבון כמה שיקולים שחלקם נוגעים למבנה ומאפייני הדלת עצמה, וחלקם נוגעים למאפייני החדר שאותו אמורה הדלת לנעול. כך למשל, כאשר בוחרים דלת פנים לחדר האמבטיה, ישנה חשיבות רבה לשים לב לנושא של עמידות הדלת מפני לחות.

כאשר מדובר בדלת לחדר ילדים או חדר שינה, לא כל הדלת צריכה להיות עמידה מפני לחות, אך זה בהחלט יכול לסייע אם חלקה התחתון יהיה עמיד למים, כך ששטיפת הרצפה לא תגרום לשחיקת תחתית הדלת לאורך זמן. גם שילוב רכיבי זכוכית שקופים מהווים חלק מההבחנה בין הסוגים השונים של דלתות פנים, אך בשורות הבאות נעמוד על מספר סוגים שונים של דלתות פנים אשר מציעה אחת החברות הבולטות בישראל בשנים האחרונות, שערי ברכה דלתות פנים.

דלתות למינציה

דלתות למינציה הן דלתות פנים שמיועדות להעמיד אפשרות זולה יותר מן המקובל, מבלי לפגוע באופן דרמטי באיכות. דלתות אלה מבוססות על ציפוי למינציה, המיושם על גבי גוף הדלת, שגם הוא עשוי בדרך כלל מחומרים זולים ופשוטים יותר.

היתרונות של דלתות למינציה מתמקדים בעיקר סביב העלות שלהן ביחס לרמת הגימור שהן מציעות. החסרון הוא שציפוי הלמינציה רגיש מאוד לשחיקה ומעניק הגנה מינימלית לגוף הדלת, מה שמכתיב רגישות כללית גבוהה יותר של הדלת, וסבירות גבוהה להתעוררות הצורך בהחלפת הדלת בתוך מספר שנים בודדות.

דלתות פורמייקה

דלתות פורמייקה הן למעשה דלתות פרימיום, המצופות בשכבת פורמייקה אותנטית בעובי של 2-3 מ"מ. ציפוי זה נחשב לציפוי יקר יחסית, ולכן עצם יישומו מצביע גם על כך שיתר מרכיבי הדלת הם איכותיים ועמידים. ציפוי פורמייקה הוא למעשה ציפוי עץ שמעניק לגוף הדלת הגנה מיטבית מפני חדירת מים ולחות, פגיעה בעצמים חדים ושחיקה לאורך זמן. דלתות אלה מציעות רמת איכות גבוהה ועמידות גבוהה לאורך שנים ארוכות, אך גם סובלות מרמת מחירים גבוהה מאוד, שבאה לידי ביטוי ביתר שאת כאשר יש לרכוש 4-5 דלתות בבת אחת לכל חדרי הבית.

פלקסבורד מול מחיצת קרטון

מנושא הציפוי, עברנו כעת לנושא מילוי הדלת, ובתחום זה ישנן שתי אפשרויות מרכזיות: פלקסבורד שהוא לוח עץ בעל חללים צינוריים הנעים לכל אורכו וממלאים את החלל הפנימי של הדלת, וזאת לעומת מילוי באמצעות מחיצות קרטון.

מחיצות הקרטון הן זולות ופשוטות מאוד, אך סובלות מחולשה מבנית, תחושת קלות ואיכות נמוכה כללית של הדלת וכן מבידוד גרוע של חום ורעש. לעומת זאת, הפלקסבורד הוא לוח עץ שמציע רמת בידוד גבוהה של רעשים וטמפרטורה, וגם מעניק לדלת חוזק מבני לאורך שנים ארוכות.

פרט לשלושת הפרמטרים שהצגנו, ישנה עוד שורה ארוכה של פרמטרים שעל בסיסם תוכלו להבחין בין סוגים שונים של דלתות פנים. שמות הסוגים יכולים להשתנות בין חנות לחנות ובין מותג למותג, אך בדרך כלל מדובר על אותן הבחנות ועל אותם פרמטרים.