איך לשמור על ניקיון הבית ועל בריאות ילדכם

אם בריאות הילדים שלכם חשובה לכם לא פחות מבריאותם, כדאי מאוד שתקפידו על שגרת ניקיון וסדר מדי שבוע. שמירה על ניקיון הבנית שכולל את כל חדרי הבית תעניק לכם בית נקי ונעים שכיף לגור בו.

ניקיון חדר השירותים וחדר האמבטיה

ניקיון הבית מתחיל מהדברים הקטנים ביותר. בחדר השירותים חשוב שתמיד יהיו גלילי נייר טואלט, וחומרי ניקוי ליד השירותים עצמם. את השירותים יש לנקות עם חומרי ניקוי מדי יום על מנת שלא יווצרו חיידקים העלולים לגרום לנו למחלות שונות.

לאחר היציאה מהשירותים יש לרחוץ את הידיים היטב בסבון ידיים בטרם נוגעים באוכל או בחפצים שונים, וזאת על מנת לא להעביר חיידקים אליהם. מאחר שחדר האמבטיה הוא חדר לח ורטוב, רצוי לנקות את האמבטיה מדי שבוע על מנת להוריד את האבק והלכלוך שהיא צברה. וכן לנקות את הכיור, השידה לידו שעליה מונחים מוצרים שונים ועוד. גם את קירות האמבטיה יש לנקות עם מטלית לקחה ולנקות את הלכלוך והאבק שנצבר עם הזמן.

ניקוי שאר חדרי הבית

ניקיון בית הוא לא רק ניקיון האבק והלכלוך עם מטלית, אלא גם שטיפת רצפות הבית. מדי שבוע או פעמיים בשבוע תלוי במצב הרצפות והלכלוך יש לשטוף את רצפות הבית עם חומר ניקוי לרצפות על מנת להסיר את הלכלוך שנצבר בתוך הרצפות.

חשוב שמוצרי הניקוי שלכם יהיו איכותיים ומקצועיים על מנת שיתנו תוצאות טובות ולא ירידו מציפוי הרצפות או ישחקו אותם. באמצעות ניקיון בית יסודי תוכלו להגן על בריאות הילדים שלכם לאורך זמן רב. תוכלו אף לשלב את הילדים שלכם בעבודות הניקיון ולתת להם תפקידים שונים, כך הילדים ילמדו על משמעות הלכלוך ועל עבודות הבית השונות שיש לבצע על מנת לקבל בית נקי ומריח טוב.

מה הקשר בין ניקיון בית לבין בריאות הילדים שלכם?

ישנו קשר הדוק בין ניקיון בית לבין בריאות הילדים שלכם. ככל שהבית מסודר ונקי כך הסיכוי שהילדים שלכם ידבקו מחיידקים הוא קטן ביותר. אך אם אתם חיים בבית מלוכלך ומזוהם ואתם לא מקפידים לשמור על כללי ההיגיינה השונים, במיוחד שיש לכם ילדים קטנים שלא מבינים את הקשר מחובתכם להסביר להם ואף ללמד אותם שיש לשמור על בית נקי גם מבחינת הבריאות שלהם ולהסביר להם את ההשפעות של לכלוך על המצב הבריאותי.