מפוח עלים – הופך את עבודת הגינון להרבה יותר קלה

את מפוח העלים פוגש רוב הציבור מתוך שינה, כאשר עובדי העירייה מנקים באמצעותו את המדרכות בשש בבוקר, אבל בפועל מדובר באחד מכלי הגינון החשובים ביותר, שמסייעים מאוד בעבודתו של הגנן המקצועי. איסוף פסולת היא אחת מהמשימות שצורכות הכי הרבה זמן ומאמץ מהגנן המקצועי, והיכולת לרכז את כל הפסולת מכל רחבי הגינה בקלות ובמהירות יכולה לשפר מאוד את יעילות עבודתו של הגנן ולהקל מאוד על המאמץ שהוא משקיע לאורך יום עבודה. מפוח עלים הוא למעשה הדגם השכיח והפופולארי, שנמצא בשימוש על ידי גננים מקצועיים, אך בשוק כלי הגינון ניתן למצוא גם שואב עלים ואפילו מפוח שואב עלים, שממלא את שתי הפונקציות גם יחד. מה נכון לכם? זאת כבר שאלה אינדיבידואלית שכל גנן צריך לקבל בעצמו, אבל אנחנו נספר לכם מה כל אחד מהדגמים יודע לעשות.

מפוח עלים – להעיף ולרכז

מפוח עלים הוא מכשיר מאוד פשוט, אך חשוב מאוד שיהיה בנוי בצורה רובסטית. איכות חומרי מעטפת הפלסטיק, איכות המנוע, איכות המפוח המסתובב עצמו, לחצן ההפעלה, כל אלה יכולים להשפיע על חוויית העבודה עם מפוח עלים ולהכריע את אורך חייו. בהתאם לכך, יהיה זה נכון מבחינתכם להשקיע עוד מעט מאות שקלים בקניית הדגם המתקדם והאיכותי, לבחור מפוח עלים בנזין או חשמלי בהתאם לצרכים שלכם, ולהבטיח שהמפוח שלכם ילווה אתכם לאורך שנים. מפוח העלים מבצע פעולה פשוטה מאוד – מוציא זרם חזק מאוד של רוח, אותה ניתן לכוון לכל עבר ולהעיף עלים שנשרו, עלי דשא שכוסח, רגבי עפר שהתפזרו בשבילי הגינה, פסולת סינטטית וכל סוג אחר של פסולת קלה.

המטרה של מפוח עלים היא כמובן לא להעיף את כל הפסולת אל הגינה של השכן, אלא לרכז אותה בפינה אחת של הגינה, ממנה ניתן לאסוף את כל הפסולת אל תוך שקית זבל ולהשליך לפח. אם אתם שואלים את עצמכם אילו כלים הופכים למיותרים בזכות מפוח עלים, זה יכול להיות מטאטא הדשא, שק האשפה של מכסחת דשא ואפילו מטאטא – כל אלה הופכים לבלתי רלוונטיים בזכותו של מפוח העלים, שיודע לבצע את אותה עבודה ללא מגע, באמצעות רוח.

שואב עלים – לא מעיף, שואב

שואב עלים, ממנו ניתן ליהנות גם בדגם של מפוח שואב עלים, הוא מכשיר הפועל בדיוק כמו שואב האבק בבית שלכם. בצידו של השואב מותקן שק קטן אליו נשאבים כל העלים והפסולת שאתם שואבים מפני האדמה, לא לפני שהם עברו כתישה והפכו לפירורים, מה שמאפשר לאחסן כמות גדולה מאוד של פסולת טחונה בתוך השק הקטן. מן הסתם, מדובר במכשיר שמספק אפילו ערך גבוה יותר מזה שמספק מפוח עלים, שכן מכשיר זה מבצע עבורנו את איסוף הפסולת, ולא רק מסייע בריכוזה בפינת הגינה. יחד עם זאת, מנגנון הפעולה של שואב עלים הוא מורכב יותר וחשוף יותר לתקלות בגין רכיבי פסולת גדולים שנכנסים לצינור היניקה, ולכן לא תמיד מהווה שואב עלים בחירת ברירת המחדל של הגנן המקצועי.

בנזין או חשמלי?

לבחירתכם, קיימים כיום מגוון רחב של מפוחי עלים ושואבי עלים, ומעבר לדגם המשולב של מפוח שואב עלים, תוכלו להזמין את כל אחד מהדגמים בפורמט של מנוע בנזין או מנוע חשמלי. לכל אחד מן הדגמים היתרונות והחסרונות שלו, ואנחנו נתמקד בשניים. כלי גינון מונעי בנזין, ובכלל זה מפוח עלים בנזין, נחשבים לכלים המועדפים על מרבית הגננים המקצועיים. הסיבה לכך היא שמדובר בכלים רובסטיים ובעלי עוצמה רבה, שאינם דורשים חיבור לשקע חשמלי, זמינים לעבודה בכל עת, ומתפקדים כל עוד יש דלק במיכל. מן הצד השני, מפוחי עלים המופעלים באמצעות סוללות נטענות הם שקטים יותר, מספקים את אותה רמה של ניידות, אך סובלים ממגבלה אנרגטית הנובעת מכושר האחסון המוגבל של הסוללות הנטענות, נכון לטכנולוגיה הקיימת כיום. על חסרון זה ניתן להתגבר באמצעות רכישת סוללות ספייר המתאימות לכל הכלים המוצעים על ידי אותו יצרן אם כי מגבלה זאת עלולה להשפיע על חוויית העבודה והרצף שלה.

המידע באדיבות חברת שרות וציוד. למידע נוסף והזמנות בקרו באתר: https://www.serply.co.il/